Legal Veri Tabanı : Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile; 22.000’den fazla makaleye, 650’den fazla dergiye, 400’den fazla kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.

Dergi ve Kitaplar için : www.legal.com.tr
Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için : www.legalbank.net

Son Erişim Tarihi: 21 Aralık 2019

ACM Digital Kütüphane : Bilgisayar alanındaki dünyanın en ünlü bilim insanları, araştırmacıları ve uygulamacıları, konferans bildirilerinden bültenlere ve alanın en etkili akademik dergilerine kadar en itibarlı kaynaklara erişim imkanı sunan,450.000’den fazla makale, 7.500’in üzerinde konferans bildirisi, 89 dergiden ve bültenden sağlanan içerik ve dünya bilgisayar literatürüne yönelik tamamı indekslenmiş 2,6 milyonun üzerinde atıf içeren, bilgisayar literatürü için hazırlanmış birincil kaynaktır.
Son Erişim Tarihi: 13 Kasım 2019

De Gruyter : Sosyal bilimler, beşeri bilimler, fen bilimlerinden pek cok disiplini kapsayan toplamda 450'den fazla yayınları, uluslararası kuruluş, dernekler ile birlikte çıkarılan önemli yayınları içermektedir.
Son Erişim Tarihi: 31 Aralık 2019

İntihal.net : İntihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır.
Son Erişim Tarihi: 31 Aralık 2019

Torrossa Akademik veritabanı : İtalya, İspanya, Fransa ve Portekiz gibi Akdeniz ülkelerinden 200'den fazla yayınevi, 32.000’den fazla e-kitap, 900’den fazla e-dergi, Farklı dillerde yazılmış kaynaklar: İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Almanca, ... Sanat, Mimari, Sosyal Bilimler, Temel Bilimler, Dil ve Edebiyat, Tarih, Felsefe alanlarında seçkin kaynaklar. Tam metin arama, PDF indirme, sınırsız kullanım
Son Erişim Tarihi: 16 Ekim 2019

Engineering Source (Teknoloji ve Mühendislik) : Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan, 1.600’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır.
Son Erişim Tarihi: 01 Aralık 2019

Art & Architecture Source (Mimarlık, Tasarım, Güzel Sanatlar) : Mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.
Son Erişim Tarihi: 01 Aralık 2019

Avery Index to Architectural Periodicals (Mimarlık, Tasarım, Güzel Sanatlar) : EBSCO üzerinden sunulan ve Columbia Üniversitesi’ndeki Avery Architectural and Fine Arts Library tarafından yayımlanan Avery Index to Architectural Periodicals, günümüz mimarisi ve tasarım alanları için hazırlanmış en önde gelen indeks veri tabanıdır.
Son Erişim Tarihi: 01 Aralık 2019

Political Science Complete (Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi) : Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümleri’ndeki araştırmacılar ve kurumlar için özel olarak tasarlanmış, bu disiplinlerdeki en itibarlı dergilere erişim sağlayan, modern politik konulara geniş bir çerçeveden ışık tutan, içerik ve kalite bakımından kendi alanındaki diğer tüm veri tabanlarını geride bırakan en birincil kaynaktır.
Son Erişim Tarihi: 01 Aralık 2019

Turcademy : : Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Hukuk kategorisini kapsayan bir arayüz ile sunmaktadır.
Son Erişim Tarihi: 15 Kasım 2019