Çin- AcademicFocus China English (İngilizce) Academic Journals & Proceedings Database (CEJD): Çin’de İngilizce dilinde yayımlanan ve Çince yazılıp İngilizce'ye tercüme edilen 324 tam metin akademik e-dergi ve 6917 konferans bildiri e-kitabını içermektedir. Askeri bilimler, Bilgi Bilim, Edebiyat Eğitim, Ekonomi , Felsefe, Hukuk, Temel Bilimler, Mimarlık, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Ziraat alanlarında e-dergiler SCI ve EI’nin indekslediği dergiler Konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında tam metin makaleleri indirebilirsiniz.
Son Erişim Tarihi : 19 Ekim 2020

Torrossa Akademik :
 İtalya, İspanya, Fransa ve Portekiz'den gibi Akdeniz ülkelerinden 265'den fazla yayınevi. 43.000’den fazla e-kitap, 1000’den fazla e-dergi Farklı dillerde kaynaklar: İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Almanca, ... Sanat, Mimari, Sosyal Bilimler, Temel Bilimler, Uygulamalı Bilimler, Teknoloji, Dil ve Edebiyat, Tarih, Din, Psikoloji, Felsefe alanları ...Tam metin arama, PDF indirme, sınırsız kullanım.
Son Erişim Tarihi : 19 Ekim 2020

SAYISAL KiTAP Türkçe Dijital Kütüphane :
İçeriğinde Alis, Alef, Ankara Üniversitesi, Arkeoloji ve Sanat, Bulut, Ceres, Evrensel, Edebi Şeyler, Ege Yayınları, Ege Üniversitesi, Galeri Nev, Gerlach Press, Günışığı, Homer Yayınevi, İzmir BB yayınları, İzmir BB Akdeniz Akademisi yayınları, İş Bankası, Kırmızı Kedi, Logos, Nesin Yayınevi, Notos, Kaynak Yayınları, Maya, Öteki, Ötüken Neşriyat, Pusula, Tekir, Terakki Vakfı Okulları, Selenge, Sis Yayınları, Sosyal Araştırmalar Vakfı, Sadberk Hanım Müzesi, Varlık, Tekir, Yem Yayınevi, Yordam Kitap, Zoe gibi seçkin yayınevlerinin elektronik kitapları bulunmaktadır.
Son Erişim Tarihi : 18 Ekim 2020

Legal Online Veri Tabanı Online Kütüphane : Telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (450 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (650 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.
Son Erişim Tarihi : 15 Kasım 2020

Legal Online Veri Tabanı Legalbank : İçtihattan (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.)  mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (23.000 +), dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.
Son Erişim Tarihi : 15 Kasım 2020

Infobase Films On Demand : İçinde bulunan 165,545 segmentten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde sunmaktadır. 
Son Erişim Tarihi : 13 Kasım 2020

Infobase Health Reference Center altında bulunan kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlamaktadır.
Son Erişim Tarihi : 13 Kasım 2020

Infobase World News Digest :
1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. Kullanıcılar ülke, önemli kişi ve konulara göre taramalarını kolayca yaparak, diledikleri içeriğe anında erişilebilmektedir.
Son Erişim Tarihi : 13 Kasım 2020

Infobase Writer’s Reference Center : Writer's Reference Center, kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar. Yazma ve dil bilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, bu vazgeçilmez kaynak, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunar ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlar.
Son Erişim Tarihi : 13 Kasım 2020

Emerging Sources Citation Index (ESCI) Arşivi 2005-2014 : 1.7 milyondan fazla Kayıt, 500.000+ Açık Erişim Kayıt, 7.000+ Dergiye erişim imkanı sunmaktadır.
Son Erişim Tarihi : 30 Kasım 2020

Passport : Sunduğu olanaklar ve doğruluğu bakımından rakipsiz olan ve bir endüstri standardı olarak yaygın bir şekilde kabul gören en köklü araştırma veritabanıdır. Ülke içi, aşağıdan yukarı araştırma; kuruluşların stratejik anlayış ve planlama için ihtiyaç duyduğu pazar bağlamını, rekabet anlayışını ve gelecek trendlerin analizini sunar. Passport, uluslararası karşılaştırılabilir istatistiklere, tam metin pazar raporlarına ve sektör ile ülke uzmanları tarafından sunulan gerçek zamanlı haber analizlerine entegre erişim sağlayan gerçek bir global istihbarat sistemidir. Herhangi bir sektör veya ülkedeki bir ayrıntıdan ödün vermeksizin geniş bir içerik sunar.
Son Erişim Tarihi : 30 Eylül 2020

Bentham Science E-Kitapları : Tarım, Kimya, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri, Yer ve Çevre Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Yaşam Bilimleri, Malzeme Bilimleri, Matematik ve İstatistik, Tıp, Nanobilim, Farmasötik Bilimler, Fizik ve Astronomi ve Sosyal Bilimler vb. konu alanlarında 800'den fazla elektronik kitaba erişim imkanı sunmaktadır.
Son Erişim Tarihi : 19 Ekim 2020


Proquest SciTech Collection : Mühendislik, teknoloji ve doğal bilimler üzerine spesifikleşmiş birçok veri tabanımızın kombinasyonu ile oluşturulmuştur. Uzman editoryal ekip tarafından hazırlanmış bu veri tabanı aracılığıyla kullanıcılar geniş kapsamlı tam metin ve abstractlara erişim sağlayabilmektedirler. Koleksiyonun mühendislik, teknoloji fizik gibi birçok bilime yönelik bilimsel dergiler, ticari dergiler, magazinler, konferans kayıtları, teknik raporlar, patentler, tezler ve kitaplar gibi farklı belge türlerinde geniş bir kapsamı bulunmaktadır.
Son Erişim Tarihi : 29 Eylül 2020

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu : Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde bulunan Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi yazarları tarafından, uzaktan erişime açılmasına onay verilen 200’ün üzerinde kitap ücretsiz ve çevrim içi olarak okurların hizmetine sunuyor. 
Son Erişim Tarihi : 31 Aralık 2020


JSTOR Arşiv Koleksiyonları : JSTOR tarafından erişilen ücretsiz kaynaklar. 
Son Erişim Tarihi : 31 Aralık 2020

*Security Studies : Dünyanın dört bir yanından gelen perspektifleri kapsayan uluslararası ve ulusal güvenlik sorunları ve dış politika konularında akademik ve açık politika araştırmalarını toplar. Bu disiplinler arası kaynak kütüphaneciler, akademisyenler ve politika araştırmacıları ile işbirliği içinde ve toplumdaki bir akademisyen ve profesyonellerden oluşan bir danışma grubunun rehberliğinde inşa ediliyor.
*Lives of Literature : Temel edebi hareketlerle ilgili yazarların ve metinlerin derin çalışmasına adanmış akademik dergilerin bir koleksiyonudur.
*
Global Plants : Dünyadaki topluluk katılımcılarından yaklaşık üç milyon yüksek çözünürlüklü tip örnek ve ilgili materyallerin büyüyen bir koleksiyonudur.
*19th Century British Pamphlets : 19. yüzyıl boyunca, broşürler, günlerinin önemli siyasi, sosyal, teknolojik ve çevresel sorunlarını kapsayan önemli bir kamusal tartışma aracı.
*Struggles for Freedom: Southern Africa : 27.000'den fazla nesne ve 190.000 sayfa belge ve görüntüden oluşan zengin bir koleksiyon.
*World Heritage Sites: Africa : Afrika mirası ve kaya sanatı sitelerinin 86.000'den fazla görsel, bağlamsal ve mekansal dokümantasyonunun çok yönlü bir koleksiyonudur.
Nexis Newsdesk :  Sosyal Bilimler alanında, özellikle medya ve yeni medya, veri gazeteciliği, haber içerik analizi, haberlerin coğrafi dağılımları gibi alanlarda çalışmalar sürdüren araştırmacıların;
Johns Hopkins Üniversitesi'nden küresel onaylı COVID-19 vakaları, S&P 500 endeks verileri ve Newsdesk küresel medya verilerinin kıyaslama grafiğine, Herhangi bir tarama stratejisi kullanmadan doğrudan koronavirüs ile ilgili birçok dilde haber ve makaleye, Karantina, okulların eğitime ara vermesi, sosyal mesafe, evden çalışma gibi sosyal etkilerin haberlere göre dağılım grafiğine, Koronavirüs ile ilgili haberlerde bahsi geçen kişi, kurum, konu başlıkları gibi bulut tablosuna, Geçmişten günümüze koronavirüsün medyaya olan yansımasına, Seçilmiş en popüler makalelere, Coğrafi olarak en çok içerik üreten bölge / ülkeler gibi bir dizi grafik ve tabloya erişebilmesini amaçlamaktadır. İçerikler görüntülü / sesli medya, basılı medya, çevrimiçi haber siteleri ve bloglar’dan sağlanmakta olup her 15 dakikada bir güncellenmektedir.

ASOS INDEKS ATIF DİZİNİ : Asos İndeks tarafından taranmış yayınlara yapılan atıfları görüntülemektedir. Fen Bilimleri, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanında yayın yapan 1000'den fazla dergiye erişim sağlamaktadır.

Brill Yayınevi : 
Halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konuları kapsayan kitapları ve makaleleri içermektedir. 
Konulara göre içerikler;
Epidemics and crisis research past and present (Geçmişte ve günümüzde salgın hastalıklar ve kriz araştırmaları)

Strategies for containment ( Sınırlama stratejileri )

Building solidarity and resilience in times of crisis (Kriz zamanlarında dayanışma ve dayanıklılık oluşturmak )

Home-schooling and distance learning (Evde eğitim ve uzaktan eğitim )