INSPEC ANALYTICS : IET (The Institution of Engineering and Technology) tarafından hazırlanan, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarındaki dergileri indeksleyen, Inspec datasını kullanarak yaptığı analizler ile, araştırmacıların, kütüphane yetkililerinin & yöneticilerin karmaşık sorulara yanıtlar bulmalarına imkan sağlayan bir veritabanıdır. 

Son Erişim Tarihi : 13 Ocak 2020

SAYISAL KİTAP : Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu - Türkçe Dijital Kütüphane'dir. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

Son Erişim Tarihi : 13 Aralık 2019

Lebib Yalkın MevBank Mevzuat ve İçtihat Veri TabanıLebib Yalkın tarafından 66 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla geliştirilen MEVBANK Veritabanı, hukuki araştırmalar için en güncel İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler, tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır. Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı'na da erişebilirsiniz.

Son Erişim Tarihi : 25 Aralık 2019

Legal Veri Tabanı : Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile; 22.000’den fazla makaleye, 650’den fazla dergiye, 400’den fazla kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur. 

Dergi ve Kitaplar için : www.legal.com.tr
Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için : www.legalbank.net

Son Erişim Tarihi: 21 Aralık 2019

De Gruyter : Sosyal bilimler, beşeri bilimler, fen bilimlerinden pek cok disiplini kapsayan toplamda 450'den fazla yayınları, uluslararası kuruluş, dernekler ile birlikte çıkarılan önemli yayınları içermektedir.
Son Erişim Tarihi: 31 Aralık 2019

İntihal.net : İntihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır.
Son Erişim Tarihi: 31 Aralık 2019